TOPlist

Velikonoční recepty

Hlavním záměrem webu Velikonoční inspirace je zejména snaha zprostředkovat vám co nejvíce velikonočních receptů. A to jak těch tradičních, tak těch novějších.

Chybět samozřejmě nemohou recepty na velikonočního zajíce, beránky nebo mazanec, ale I spousta dalších. Alespoň jednou za rok vůbec nemusí být na škodu vyzkoušet si některý z receptů našich babiček. Nezáleží na tom, zda pro vás mají Velikonoce význam z hlediska religiozity. Prostý respekt k tradicím s uvědoměním si toho, jak tyto svátky prožívali naši předkové, může dát společnému setkání u svátečně prostřeného velikonočního stolu zvláštní kouzlo. A možná, že vám na první pohled prostá jídla, která se konzumovala třeba v postním období, zachutnají.

Můžete se nechat inspirovat kompletním velikonočním jídelníčkem nebo jen vyzkoušet některý konkrétní recept, který vás zaujme.

Zároveň budeme velmi rádi, když se s ostatními podělíte I o vaše vlastní recepty a tradice, které k Velikonocím patří ve Vašem kraji. Stačí nám poslat e-mail a my váš recept zveřejníme.